Demosthenis. - Demosthenis et Aeschinis principum... - Lot 27 - Crait + Müller

Lot 27
Estimation :
250 - 350 EUR
Result : 290EUR
Demosthenis. - Demosthenis et Aeschinis principum graece oratorum opera cum utriusque autoris Vita et Vulpiani commentariis novisque scholiis ex quarta eaque postrema recognitione graecolatine per Hieronymum Wolfium, indices duos adjecimus, catalogum operum praefactioni subjecimus, Gnomologiam Demosthenicam seorsim ad scholarum usum excudimus. Basel, ex officina Hevagiana, per Eusebium episcopum, 1572. In-folio speckled brown calf, spine ribbed and ornamented - Corners pierced, headbands faded, gaps and lifting of leather, last leaf previously repaired - [18] ff. n. ch. (title, privilege, preface, introductory pieces, eulogies of Demosthenes and Aeschines, table), 744, [28] pp. two-column Greek and Latin text, lettering, typographical mark. Handwritten bookplate M. Delarose, lieutenant general. Provenance: Château de Marcellus