Toland, John. - Adeisidaemon, sive Titus... - Lot 92 - Crait + Müller

Lot 92
Estimation :
200 - 300 EUR
Résultat : 550EUR
Toland, John. - Adeisidaemon, sive Titus Livius a superstitione vindicatus, in qua dissertatione probatus, Livium historicum in sacris, prodigiis, & ostentis romanorum enarrandis, haudquaquam fuisse credulum aut superstitiosum; ipsamque superstitionem non minus reipublicae (si non magis) exitiosam esse, quam purum putum atheismum. Annexae sunt ejusdem Origines Judaicae. La Haye, Thomas Johnson, 1709. 1 vol. petit in-8, relié plein maroquin havane, triple filet d'encadrement, dos orné, tranches dorées, plats frappés aux armes de Rohan-Soubise. - Plat inférieur taché, petit trou à la page 182 - [22], 199, [1] pp. - Belle provenance pour ce traité du philosophe et libre penseur irlandais John Toland qui se battit en faveur de l'athéisme et de la liberté de pensée.
Mes ordres d'achat